Prohlášení o přístupnosti

Matouš Havlena (www.havlena.net), jako tvůrce internetové prezentace kovokunert.cz, prohlašuje, že tyto stránky se snaží o naprosto maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti, a sice podle většiny známých metodik. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých), WCAG 1.0 a českých Pravidel tvorby přístupného webu.

Veškeré texty jsou definovány v procentuálních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Například stisknutím tlačítky CTRL + pohybem rolovacího kolečka. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena validním strukturálním XHTML 1.0 Strict (test validnosti). Vizuální prezentace pak pomocí validních kaskádových stylů (test validnosti).

Klávesové zkratky

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys):

  • [alt + 0] - prohlášení o přístupnosti
  • [alt + 1] - úvodní strana
  • [alt + 2] - kontakty

V Internetu Exploreru funguje accesskey pomocí zkratky [alt + znak] k označení a [alt + znak + enter] k prokliknutí. V Mozille (pro Windows) slouží [znak] k označení a [alt + znak] k prokliknutí. V ostatních prohlížečích to může být rozdílné.

Tento portál technicky spravuje a vytváří Matouš Havlena (www.havlena.net). Plně věříme, že výsledkem tohoto přístupného portálu (z dílny www.havlena.net), je maximální pohodlí uživatelů stránek a možnost jejich plného využití a dostupnosti pro všechny návstěvníky bez rozdílu.

Nelaznete-li na těchto stránkách cokoliv, co by podle vás neodpovídalo požadavkům přístupnosti, informujte nás, prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků.